Activitats i animació als Càmpings Sènia

Última actualizació: 11 Gener 2020

Activitats i animació als Càmpings Sènia

Està clar que les vacances és un d'aquests moments de l'any que s'esperen amb més il·lusió i no només pels nens, també pels pares; que ja tenen ganes de passar uns divertits dies amb els nens.


A Sènia fa gairebé 50 anys que ens dediquem a les vacances i sabem que no és gens fàcil aconseguir agradar a tots els membres de la família. Per això, en Grup Sènia volem fer-te la vida més fàcil, ajudar-te a que aquestes vacances triomfis triant el millor lloc per a les vacances de la teva família. Un dels aspectes més importants a tenir en compte a l'hora de triar un càmping, tant si viatges en família com en parella, és el programa d'animació i tipus d'activitats que es realitzen en el mateix. A Sènia hem classificat els nostres Campings en 3 Gammes diferents,  Fun-Resort, Urban i Relax, i cadascuna disposa d'un conjunt d'activitats i animacions diferents:

Càmpings amb una àmplia oferta d'animació i impressionants activitats: FUN-RESORT

En aquesta gamma es troben aquells càmpings on la diversió i l'entreteniment mai paren. On la diversió, tant per a nens com a adults és contínua i al costat d'unes increïbles instal·lacions que faran de les teves vacances uns dies inoblidables. Aquests càmpings són prefectes per a famílies amb nens petits o amb nens en diferents franges d'edat ja que compten amb activitats per a tothom.

Aquí us deixem les 3 millors activitats dels Càmpings FUN-RESORT:3


3. Aquabiking: Es tracta de pedalar sota l'aigua Si si, sota l'aigua! El nostre equip d'animació et guiarà en aquesta original activitat a la qual el principal objectiu és passar-ho bé. Posem les bicis estàtiques a les piscines i movem els peus a ritme de la música mentre realitzem estiraments i moviments sobre d'aigua.

2. Mini Disco:  És l'hora de ballar! Sobre les 8 del vespre arriba el moment més esperat pels més petits de la casa "La Mini Disco" on el nostre equip d'animació al costat de la Seni, la mascota ens ensenya a moure l'esquelet amb les coreografies més divertides. Per cert, segur que mai et cansaràs d'escoltar la cançó de Seni


Camping_Cala_Gogo-Animación-Bailar_en_el_camping_con_niños.jpg

1. Espectacles: Totes les nits d'estiu i tots els caps de setmana comptem els millors espectacles per a famílies. Al voltant de les 9 del vespre, els llums de tots els escenaris de Sènia s'il·luminen per rebre espectacles de tota mena: màgia, musicals, teatres, música en viu, acrobàcies, i molt més.

 Camping_Cala_Gogo-camping_con_espectáculos-bar_psicina.jpg

Càmpings molt a prop del poble i amb un gran programa d'animació: Urban

Als càmpings Sènia que pertanyen a aquesta gamma. l'animació és un dels serveis més importants. Encara que el seu nom faci referència a la seva proximitat amb un entorn urbà, l'animació és una de les senyes d'identitat d'aquests càmpings. Es tracta de llocs perfectes per a unes vacances amb nens grans o fins i tot petits ja que els primers podran sempre sortir a passejar al poble tranquil·lament o fer les nostres entretingudes activitats i els petits ho podran passar en gran amb les activitats d'animació.

CABALLO_DE_MARcamping_en_pineda_de_mar_4.jpgCàmpings envoltats de natura i tranquil·litat: Natur-Relax

Són llocs privilegiats dins de la geografia catalana. Lloc on perdre’s, on evadir-se i on gaudir del contacte directe amb la natura. Aquests càmpings són perfectes per a unes vacances amb amics o una escapada romàntica ...

Els millors plans romàntics a Catalunya

      • Mirar les estrelles des del teu llit: Si veritablement vols sorprendre a la teva parella, aquesta és sens dubte de les millors maneres. Passa uns dies en un bungalou de luxe, apartat de tot, enmig del Parc Natural de Aiguamolls amb una finestra per a  contemplar les estrelles que il·luminen les nits d'estiu a la Costa Brava

7_Camping_Senia_Riu_habitacion-bungalow-con-jacuzzi-Camping_en_pareja.jpg
  • Despertar amb vistes al mar: Escapa't reserva i un allotjament amb una vista impressionant sobre el mar i a una de les Cales més prestigioses del sud de la Costa Brava, la Cala Canyelles. Un lloc conegut per la neteja de les seves aigües cristal·lines i la riquesa natural i paisatgística.

Els millors plans amb amics a Catalunya:


Senderisme. Coneix les millors rutes, endinsa't en la naturalesa i passa uns impressionants dies envoltat dels teus amics. Aquí us deixem una llista de les millors rutes:
  • Rupit-Salt de Sallent: Es tracta d'una de les rutes més coneguda de les muntanyes Catalanes. Un recorregut d'uns 5 quilòmetres que recorre un tros de la regió d'Osona (Barcelona).
  • Camí de Ronda (Canyelles-Tossa de Mar):  El Camí de Ronda és una ruta que voreja el litoral de la Costa Brava. Una de les seves rutes més emblemantiques és la que recorre la costa des del Càmping Sènia Cala Canyelles fins l’encisadora població de Tossa de Mar
  • Camí de Ronda (Canyelles-Lloret de Mar): Es tracta d'una ruta més curta que l'anterior però alberga llocs màgics. Cales verges que contrasten amb increïbles penya-segats i miradors

    Cala_Canyelles-Camping_con_rutas_de_senderismo_en_la_Costa_Brava.jpg

  • Rutes de bicicleta. Descobreix la Costa Brava de la mà de Sènia, coneix els llocs més bonics de la Costa Brava mentre pedaleges de càmping a càmping.